SMARTparket.sk - pre Váš pocit istoty

 Otváracia doba: Pon - Pia : 8:00 - 16:00 | E-mail:  info@smartparket.sk

Povrch parkiet

Povrch parkiet

Povrch parkiet môžeme rozdeliť do rôznych kategórií podľa spôsobu vrchného opracovania, všetky tieto povrchy sú dielom našich majstrov vo výrobe a každý z týchto precízne vyrábaných povrchov je originál.

Kefované povrchy prechádzajú špeciálnym výrobným krokom, pri ktorom je povrch jednotlivých drevených nášľapných vrstiev 4x kefovaný. Pri tomto procese dochádza k zámernému zdrsneniu povrchu a zrazených hrán, pričom môžu vzniknúť jemné trhliny a otvorené drobné hrčky a očká. Vzniknutý reliéf (povrchová štruktúra) zámerne podčiarkuje rustikálny dojem a môže sa (na základe rôznej homogenity prírodného dreva) na jednej lamele, resp. z lamely na lamelu odlišovať.

Štandard

Jemná povrchová úprava

Silný

Výrazný, rustikálny dojem

Dýmenie / Údenie

Kombinácia dym + hoblík

Pri procese zadymovanie v dôsledku chemickej reakcie trieslovín trvalo zmeníme farbu parkety. Drevo sa sfarbí do hnedej, tmavohnedej až čiernej farby s výnimkou beľových častí.

Katrované parkety

Gatrovanie parkiet je právom veľmi obľúbený spôsob spracovania povrchu drevenej podlahy. Táto textúra priečnych zárezov, ktoré sú pre dokonalý pocit ešte prekefovaný, umocňuje dojem z poctivé drevené podlahy a vie pôsobiť moderne aj rustikálne, v závislosti na použitej drevine a farbe oleja.

Silné kátrovanie

Vynikajúco ukáže štruktúru dreva, ako by bola rezaná a nehobľovaná.

Jemné kátrovanie

Katrovaná podlaha je typická svojou odolnosťou, resp. zníženou náchylnosťou k povrchovému opotrebovaniu.

Máte otázku ohľadom našich parkiet?