Drevené podlahy

Naše podlahy si môžete vybrať z typizovaných kolekcií alebo Vám môžeme vyrobiť podlahu na mieru podľa Vašich predstáv.

Kolekcie
podláh

Vyberte si z našich podláh

alebo

Zákazková
výroba

Výroba podláh na mieru

Kolekcie podláh

Vyskladajte si podlahu podľa vašich predstáv

favicon_smartparket2

Drevené podlahy
Smartparket

Vyberte si z našich podláh typu Smartparket

Logo pparket original

Drevené podlahy
P-Parket Original

Vyberte si z našich podláh typu P-Parket Original

alebo

Zákazková výroba parkiet na mieru

Vyskladajte si podlahu podľa Vašich predstáv

Charakter triedenia dreva

Vyberte si tredenie podlahy podľa vášho vkusu

Selekt
-
Uno

V tomto triedení je vyberané kvalitné drevo s rovnomerným vzhľadom, ako aj vyváženou a prirodzenou hrou farieb. Obsahuje len ojedinele vrastené ihlové očká, hrčky do 5 mm.
Podlahy Selekt vytváraju výnimočne tiché a ušľachtilé podlahové povrchy.

Classic
-
Due

Prirodzená hra farieb ponúka povrch zdôrazňujúci prírodný pôvod dreva s malými hrčkami a drobnými chybičkami. V tomto triedení sa môžu vyskytovať drobné odborne vyspravené hrčky do 20 mm a netmelené do 30 mm. Classic je elegantné prírodné triedenie s charakterom najlepšieho základu.

Rustik
-
Tre

Triedenie ktoré podčiarkuje skutočný charakter dreva s jeho prirodzenými vlastnosťami ako sú vyspravené hrčky do 50 mm a nevypadavé skutočné hrče do 80 mm ,drobné prasklinky a nedokonale vyspravené hrčky sú súčasťou prirodzenej pestrosti a hravosti vo farebných rozdieloch jednotlivých lamiel.

Country
-
Quattro

Hlboký vzhľad zaujímavá silná hra štruktúr a farieb pestrosť, všetko čo drevo može mať to má práve toto triedenie dreva. Vlásočnicové povrchové trhliny a praskliny, tmavé jadro ako aj markantné hrče dotvárajú silný výraz obrazu podlahy. Vypadnuté hrče a praskliny sú odborne vyspravené tmelom, niektoré možu byť len čiastočne .

Povrch podláh

Vyberte si vzhľad podlahy podľa vášho vkusu

wood_brush_2

Kefovanie

každá Vaša parketa prechádza špeciálnym výrobným procesom, sú kefované súčasne troma kefami,  s rôznou hĺbkou záberu a rýchlosťou v smere vlákien, vďaka čomu vznikajú jemné trhlinky, otvorené drobné očká čo vytvára požadovanú  a jedinečnú štruktúru a povrch tak pôsobí prirodzene a živo.
relief

Relief 3D

Nie my ale príroda určuje štruktúru dreva, preto pri výrobe 3D reliéfu nasledujeme počin prírody až do hĺbky dreva. 

Povrch  jemnými vlásočnicovými prasklinami a nedokonalým tmelením spôsobí to, že povrch podlahy je výrazný a umelecký zároveň.
dymenie

Dymenie

NO1 v povrchovej úprave
Nádherná hlboká farba ktorá vzniká v dôsledku reakcie trieslovín. Parkety sa sfarbia do hnedej, tmavohnedej alebo až čiernej farby.
wood_brush_2

Ručné
hoblovanie

Hobľovanie vtlačí drevu charakter ručnéj práce asi najviac, než ktorákoľvek iná povrchová úprava. 
Vďaka zložitému procesu spracovania našimi majstrami a ručného náradia sú ručne hobľované podlahy P-PARKET ORIGINAL exkluzívne, hodnotné a jedinečné.
relief

Gatrovanie
parkiet

Ďalším obľúbeným spôsobom ako spraviť Vašu podlahu originálnou je gátrovanie.
Tento výrobný proces spôsobí priečne zárezy, ktoré sú pre dokonalejší pocit ešte prekefované. Vaša podlaha potom vie pôsobiť moderne ale aj rustikálne, v závislosti od použitej triedy dreva a farbe oleja.
rezanie

Rezané
parkety

Rezané prírodné drevené podlahy pripomínajú  „povodne drevené podlahy“, ktoré boli používané už pred viac ako 120 rokmi, priamo z píly rovno na podlahu.  
gatrovanie

Castle

Pre tieto zvlášť cenné podlahy spracovávame iba starostlivo vybrané dosky s nádhernými prírodou vytvorenými hrčami. Jemný nerovnomerný povrch Castle pripomína nádherný historický materiál zo známkami dlhého užívania ktorý sa smelo vie predstaviť aj v modernom interiéri.

Doplnkové úpravy

rukavice

Ručne
zrezané hrany

Ďalší jedinečný podpis našej firmy sú aj ručne zrezané hrany.

Tieto hrany zvýraznia prechod medzi jednotlivými parketami a vytvárajú pocit originality.
3D

3D
tmelenie

Aj tu sa snažíme zvýrazniť to čo vytvorila príroda. Praskliny a hrče tmelíme, ale nie do plna a tým sa nám vytvára nádherný 3D tvar, ktorý zvýrazňuje jedinečnosť a exkluzivitu podlahy.

Nátery podlahy

Naše parkety sa pýšia 3 nátermi kvalitných olejovoskov

Prírodný olej

Prírodný olej je impregnovaný do hĺbky dreva, vďaka čomu zároveň tvorí i ochrannú nanovrstvu. Podlaha sa tak veľmi ľahko udržiava a obnovuje.

Farebný olej

Jedná sa o prírodný olej zafarbený minerálnymi pigmentami. Farbu si môžete vybrať na želanie alebo podľa nášho vzorkovníka podľa vašich predstáv.

Prečo parkety od nás?

textura

Jedinečný
kartáčovaný vzhľad

Táto podlaha tvorí jednotný povrch s jasne definovaným vzorom parkiet.

vyhrievana_podlaha

Vhodné na
podlahové kúrenie

Ponúkame parkety s tepelným odporom len 0,08m²K/W, ktoré sú vhodné na podlahové kúrenie.

povrch

Nadštandardná
povrchová úprava

Naše parkety sa pýšia nadštandardnou povrchovou úpravou, trojitým náterom profi voskovým olejom, ktorý neponúka žiadna iná firma.

ruler-1-100x100

Rozmery
podláh
na mieru

Vyrábame štandardné rozmery, ale v rámci možnosti výroby vieme vyrobiť parkety na mieru, presne podľa požiadaviek zákazníka.

paint-100x100

Výber farby
bez
príplatku

Ponúkame možnosť výberu z 12 štandardných odtieňov pre vaše parkety a to bez príplatku. V prípade záujmu však vieme vyrobiť farbu podľa priania zákazníka.

Scroll to Top